Club manager update #1

Klubværten opdaterer #1

 

Skabsleje:

Listerne over skabslejere er blevet gennemgået og revideret. Dem der ikke har betalt for indeværende år har den 10/4 fået klippet deres lås. Indholdet af disse skabe opbevares hos klubværten en måneds tid og bortgives herefter. Andre skabe har det ikke været muligt at lokalisere lejerne af. Lejerne af disse skabe skal hurtigst muligt kontakte klubværten så listerne kan føres ajour.

Locker rental:

The lists regarding locker rental have just been updated. Those who have not paid the rent for 2017 has had their lock removed the 10 th of April. The content of those lockers will be stored at the club managers for a month and, if not picked up by the owner, given away. For other lockers it has not been possible to identify the person that has been renting it. The ones who has a locker with a note on it should therefore contact the club manager.

 

Klubreb:

Klubbens reb er nu at finde i plastik spande med den ene ende bundet fast i hanken. Tanken er at disse spande er bedre egnede (end IKEA-poserne) til at transportere rebet rundt mellem de forskellige ruter. Videre kan de også bedre stables.

Clubrope:

The ropes beloning to the club are now stored in plastic buckets with one end tied to the handle. Hopefully these bucket are better suited for transportation and storage of the ropes (they can be stacked). 

 

Borde og bænke:

Sune Vester har leveret to sæt havemøbler. Således kan vi trygt gå sommeren i møde. Videre barsler klubværten med at anlægge nogle mindre højbede/vindfang omkring havemøblerne. Derfor den store jordbunke.

Garden furniture:

Sune Vester has donated two sets of garden furniture and some containers for flowers are about to be constructed.

 

Spotify:

Da vores abonnement nu er opdateret kan vi igen streame fra Spotify uden at blive forstyrret af reklamer.

Our Spotify account has just been updated and we can therefore (again) stream without any commercials.