Forummet er tilbage

Så sker der noget!

Så er vores splinternye forum klar. Det er klubbens nye debatsted, hvor vi modsat Facebook også kan se, hvad der blev talt om i sidste uge. Det har en række klare fordele, da viden nemmere kan ses, gemmes og findes igen sådan. Vi har en klar historik, som er en fordel. Det er heller ikke alle klubmedlemmerne som er på Facebook, og de får nu også mulighed for at deltage i debatten.

Lidt om din brugerprofil...

Det er først og fremmest en profil der udelukkende virker til forummet, og ikke andre steder. Du vælger også selv om du vil gøre brug af den - men muligheden er der :-)

Vi har valgt at oprette samtlige brugere i klubben automatisk, så I ikke skal kontakte nogen for at få et login. Det sker nemlig automatisk via en snedig robot på forum-siden, der vil bede dig om at indtaste dit brugernavn og email for at modtage dit kodeord.

Brugernavnet er lavet ud fra dit fornavn+medlemsnummer - her er et par eksempler:
    - "Peter Hansen" med medlemsnummer 1234 i klubben, vil have brugernavnet: peter1234
    -
"Jørgen Nielsen" med medlemsnummer 8 i klubben, vil have brugernavnetjørgen8
    - "Anne-Grethe Pedersen" med medlemsnummer 3456 i klubben, vil have brugernavnet: anne3456

Mailen er den samme som du brugte da du meldte dig ind.

Der er en præcis vejledning i højre side, på første skærm du møder undervejs, men hvis der er problemer, skriver du en mail til IT-udvalget. Vi håber du/I vil tage godt imod det:


Gå til ÅKs forum