Friluftsloppemarked i Aarhus Klatreklub

Den 4. november åbner Aarhus Klatreklub dørene op for klubbens første friluftsloppemarked. Her har du mulighed for at købe eller sælge brugt tøj og grej forbundet med aktiviteter i naturen. Alle er velkomne og det er ikke nødvendigt at være medlem af Aarhus Klatreklub for at kunne deltage. 

 

Loppemarkedet finder sted d. 4. november i Aarhus Klatreklub på Dortesvej 43, 8220 Brabrand i tidsrummet 11-14. 

 

Ønsker du at få en plads ved et bord, skal du kontakte Liva Westergaard på livewestergaard@gmail.com og meddele, hvor meget du ønsker at sælge. Dermed bliver det nemmere for arrangørerne at vurdere, hvor meget plads du skal bruge. Der er sidste frist for at booke en plads d. 30. oktober. Loppemarkedet er i første omgang et forsøg, og vi forbeholder os derfor retten til at aflyse i tilfælde af for få tilmeldinger.

 

Dele af klubben vil blive lukket i forbindelse med friluftsloppemarkedet alt afhængigt af mængden af borde.