Workshop: Inspiration til egen klatring

Mangler du inspiration til din egen klatring? Så har du chancen nu.

Lørdag den 2. september kommer Natacha og Michelle til Århus Klatreklub og holder en workshop. Temaet er Inspiration til egen klatring og workshoppen handler om værktøjer, der har potentiale til at forbedre din egen klatring. Underviserne forsøger at give alle deltagerne så meget personlig coaching som muligt. 

 

Praktisk info:

Dato: 2. september 
Tidspunkt Kl. 10-18
Pris for deltagelse 100 kr.-
Maks 16 antal deltagende.
Du skal have sikringskursus 2 (Førstemand).
Let frokost inkl. i prisen. (Medbring mere hvis du er et sulten bæst)

TILMELDNING SKER IGENNEM KLUBBENS HJEMMESIDE.

Har du nogle spørgsmål er du velkommen til at skrive til trænergruppen på traener@aarhusklatreklub.dk

 

Information om underviserne

Michelle KT

25 år og uddannet fysioterapeut.
Jeg har klatret i ca. 12 år, hvor jeg har mixet konkurrence klatring og klippeklatring. Jeg er dansk mester i bouldering 2017 og har klatret op til 8a+ rute og 8a boulder udendørs. 
I dag underviser jeg i klatring og træner som atlet på det danske landshold til de europæiske world cups.

Natacha Niviarsiag Jagd

Jeg er 21 år og har klatret de sidste 11 år af mit liv. Klatring er min passion og jeg ønsker at se hvor langt jeg kan komme i sporten. Udover klatring studerer jeg fysioterapi på andet år. Jeg er bosat i Odense, hvor jeg bruger de fleste timer i Odense Boulder Klub. Jeg håber at nogle af mine tanker og tricks om træning og min tilgang til klatring, kan være med til at inspirere jeres træning. Glæder mig til en god weekend i ÅK!